Нинішнє ДНВП «Картографія» було створено за наказом Ради народних комісарів СРСР №4788 від 3 березня 1944 р. як Київська картографічна фабрика ГУГК СРСР. Разом з перепорядкуванням ГУГК фабрика у різні роки функціонувала у складі Міністерства внутрішніх справ СРСР і Міністерства геології СРСР. У 1962 р. підприємство було перейменовано на фабрику №1 ГУГК СРСР. Протягом 1945 - 1977 рр. основним видом діяльності фабрики було друкування накладів картографічної продукції.
Окремі типи карт і атласів відкритого користування розробляли та готували до видання в СРСР винятково підрозділи державної картографо-геодезичної служби. До таких видань традиційно належали загальногеографічні, фізичні, політико-адміністративні, туристичні, навчальні карти і атласи, плани міст, рельєфні карти, глобуси. Крім того, картоукладальні підприємства Головного управління геодезії та картографії (ГУГК) готували до видання карти і атласи, що розробляли інші міністерства та відомства.
26 грудня 1975 р. фабрику №1 було реорганізовано у Науково-редакційне картоукладальне підприємство (НРКП) ГУГК СРСР, і відтоді вона спеціалізується винятково на редакційно-укладальних роботах, оформленні карт і підготовці їх до видання. Обсяги картоукладальних робіт з того часу значно збільшились. З 1983 по 1991 р. підприємство входило до складу головної картографічної організації Радянського Союзу — виробничого картоукладального об’єднання «Картографія» ГУГК СРСР (Москва).
Із створенням 1 листопада 1991 р. Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України Київське науково-редакційне картоукладальне підприємство (КНРКП) стає структурним підрозділом Державної картографо-геодезичної служби України.
1 квітня 1993 р. КНРКП було реорганізовано у Державне науково-дослідне та експериментально-виробниче підприємство картографії (НВП «Картографія»). 1 січня 2001 р. підприємство отримало нинішню назву — державне науково-виробниче підприємство «Картографія».
ДНВП “Картографія” за роки своєї діяльності видало різноманітні типи та види картографічних творів.
Державний замовник з підготовки до видання і видання Національного Атласу України Національна академія наук України на пільгових умовах залучила до цієї роботи ДНВП "Картографія", яка за авторським оригіналом Атласу, який був наданий Інстититутом географії НАН України, підготовила Атлас до видання. Тираж атласу здійснила видавничо-поліграфічна компанія "Новий Друк".
© 2014 - Інститут географії НАН України